VELİ PANEL PENCEREYİ KAPAT

Etütler

AKADEMİK ETÜT

Özel Aydoğdu İlkokulu’n da Akademik Etüt çalışmaları öğrencilerin akademik başarılarını artırmaya yönelik “konu tekrarı / pekiştirme” amaçlı bireysel ve grup çalışmaları şeklinde yapılmaktadır.

Çalışmalar;
Salı günleri Sınıf Öğretmenleri tarafından ( Matematik, Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri gibi Tüm Dersleri kapsamaktadır.) 16.30 – 17.20 saatleri arasında,

Çarşamba günleri ise İngilizce Öğretmenleri tarafından ( Main Course, Scıence, Maths, Skills, Practice alanlarında )  16.30 – 17.20 saatleri arasında yapılmaktadır.

Salı ve Çarşamba günleri akademik etütlere katılan öğrenciler ilgili öğretmenleri tarafında Sene başı ( Eylül-Ekim Ayı ) Hazır Bulunuşluk Sınavı uygulanarak belirlenmektedir. 2.3. ve 4. Sınıflarda Kasım-Aralık-Ocak ve Mart-Nisan-Mayıs aylarında yapılan Öğrenci Değerlendirme Sınavları ile öğrencilerin seviyesi tespit edilip konu tekrarı / pekiştirmeye ihtiyaç duyan öğrenciler her daim takip edilmektedir.

 

ÖDEV ETÜDÜ

Özel Aydoğdu İlkokulu’n da Ödev Etüdü çalışmaları “çalışan anne ve babaların” çocuklarına yönelik hafta içi her gün resmi eğitim öğretim çalışmaları 16.10’da bittikten sonra müstakil bir etüt öğretmeninin eşliğinde, müstakil bir etüt sınıfında 16.30 – 17.20 saatleri arasında kontrollü bir şekilde öğrencilerin günlük ödevlerini okulda yapmaları sağlanmaktadır.

Böylece öğrenciler eve gittiklerinde ders tekrarı ve kitap okuma çalışmalarına bolca vakit ayırmaktadırlar.